ראשוני – מכתב רשמי מוועד הפעולה של שכונות דרום ת"א לגליה עוז במאית "שקופים": "גליה בגדת באמון שנתנו בך!"

לכבוד גליה עוז,

הסרט "שקופים" מיועד לקדם את העמדה התומכת במתן זכויות למסתננים וקליטתם כעולים חדשים. ולמי שלא הבין זאת ישירות מן הסרט, את טורחת שוב ושוב מעל במות הרדיו והטלוויזיה להבהיר זאת היטב. בזכות הגיחות שלך לצילום בשכונות, את רואה את עצמך כברת סמכא, כמי שכל הפתרונות בידיו. למעשה את מבטאת את דעותיהם של הארגונים המכנים עצמם "ארגוני זכויות האדם" (זכויות האדם שלא חלות משום מה על האזרחים הישראלים). אין כל הבדל בעמדותיך מעמדותיה של הגב" סיגל רוזן מארגון "קו לעובד".

 בסרט טשטשת במכוון, בעריכה פרגמטית, את כל העובדות הקשות שסופיה, מאיר יעקבי ואחרים סיפרו לך. השמטת במכוון מדבריהם את כל מה שיכול היה לפגוע בתדמית של המסתננים. לקשרם באופן ישיר לפגיעה בתושבי השכונות.

נסית ליצור רושם שהסבל של המסתננים שווה ושקול לסבל של שכונות דרום אבל האמת היא שלא שכנעת. לא שכנעת שהסבל של מוסא הבחור הצעיר והחסון שראינו אותו מבלה בצפון תל אביב שקול לסבלם של סופיה, קורין, מאיר ואחרים. כל שפת הגוף של מוסא מקרינה שהוא מדושן עונג, אוכל טוב מבלה ב"תל אביב סבבה". לא הצלחת להזיל מהצופים דמעה על כך שלא סופקו למוסא על ידי המדינה תמיכה במגורים (האם לזוגות צעירים המדינה דואגת יותר?!). אגב בלית ברירה הוא גם יכול לישון חינם באוהלים שהקים עבורו מר חולדאי ראש העירייה. לא ניתן להשתכנע שמי שחדר באופן לא חוקי לגבולות מדינה ריבונית ושילם אלפי דולרים להגיע לכאן, שקול לסבלם של האזרחים הישראלים, שהדבר נכפה עליהם ועולמם חרב עליהם בשל הפלישה מאפריקה.

בהתבטאויות הפומביות שלך את מחפשת כל  טעון אפשרי כדי להצדיק את השארתם של  המסתננים כאן, לתת להם זכויות ובסופו של דבר לאזרח אותם. ואינך מבינה שבכך את מקדמת ותומכת בתהליך שיוביל להעמקת הפגיעה בשכונות.

מקומם מאד ולא מוסרי מבחינתך שניצלת בצורה צינית את העזרה שאנו הושטנו לך, עזרה שבלעדיה לא היית מסוגלת לצלם סרט זה. האנשים חשפו לפניך את כאבם הפרטי, הרשו למצלמות שלך לחדור למקומות האינטימיים ביותר בחייהם מתוך אמונה שסרט זה יקדם את ההבנה בציבור לגודל הסבל שהפלישה יוצרת בשכונות. אולם את בגדת באמון שניתן לך, הסתרת את עמדותיך ורק כשסיימת את הסרט ולא נזקקת עוד לתושבי השכונות, העזת להביע בגלוי את עמדותיך.

בכבוד רב

ועד שכונות דרום תל אביב

בהזדמנות זאת נפנה אתכם לכתבה נוספת שפורסמה אמש (שישי) באתר בנוגע לסרט – לחצו כאן.

כרזת הסרט
Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן