ירידה של 99.6% במספר המסתננים שחדרו לישראל בחציון ראשון 2013; במקביל להתדרדרות המצב בדרום תל-אביב

פעולות הממשלה למאבק בתופעת ההסתננות הביאו לירידה של 99.6 אחוזים במספר המסתננים לישראל בין החציון הראשון של 2012 לחציון הראשון של 2013. בששת החודשים הראשונים של השנה הגיעו לגבולות ישראל 34 מסתננים בלבד, לעומת 9,570 בתקופה המקבילה אשתקד. כל המסתננים שהגיעו השנה הועברו ישירות למתקני שהייה ואיש מהם לא הגיע לערי ישראל, בניגוד למסתננים שנכנסו עד חודש יוני 2012.

הירידה מגיעה הודות לתוכנית פעולה משולבת בה נקטה הממשלה בשנים האחרונות. מרכיב מרכזי בתוכנית זאת הוא בניית הגדר בגבול המערבי, אשר מונעת מהמסתננים לעבור את הגבול. עד כה השלים משרד הביטחון הקמת למעלה מ-235 קילומטרים של הגדר, ובזמן הקרוב תושלם הקמתם של הקילומטרים האחרונים בקטע עוטף אילת.

במקביל, חסמה הממשלה את האפשרות בפני המסתננים להגיע לערי ישראל, וכל מסתנן שמגיע לגבול מועבר ישירות למתקני שהייה, בהתאם לחוק מניעת ההסתננות שיזמה הממשלה, ומאפשר לעצור את המסתננים לתקופה של שלוש שנים.

כמו כן, מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את חגי הדס לשליחו המיוחד למציאת פתרונות לנושא המסתננים והשבתם לארצות מוצאם באפריקה, או למדינות שלישיות. במסגרת פעילותו הושבו כבר אלפי מסתננים למדינותיהם.

בחודש שעבר אישרה הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את החוק האוסר על מסתנני עבודה בלתי חוקיים להוציא כספים אל מחוץ לגבולות ישראל עד לעזיבתם את המדינה, כצעד נוסף שנועד להפחית את מספר המסתננים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לנתונים על הירידה במספר המסתננים: "זאת התוצאה של העבודה המקיפה שנעשית כדי לטפל בתופעת ההסתננות. אחרי שבלמנו את התופעה בעזרת הגדר שנבנתה לאורך הגבול, אנחנו פועלים עכשיו כדי להשיב את המסתננים שנמצאים פה, וגם בזה נשיג תוצאות".

שר הפנים גדעון סער אמר: "יש להמשיך לפעול בנחישות במטרה להבטיח את בלימת התופעה. נמשיך לפעול בהתאם למדיניות הממשלה להחזרת המסתננים לארצות מוצאם או למדינות שלישיות. ישראל היא המדינה המערבית היחידה הגובלת באפריקה ואם לא נפעל על פי מדיניות ברורה ובלתי מתפשרת ישראל תוצף במסתננים בלתי חוקיים".

כך פורסם מטעם משרד רוה"מ.

בדרום תל אביב לא מורגש שינוי. המשטרה מדווחת על עליה של 27% במקרי פשיעה בהם מעורבים זרים במהלך 2012

במקביל לדיווח מרשות ההגירה על ירידה דרסטית בכמות המסתננים, המצב בדרום תל אביב רק הולך ומחמיר.

כפי שדווחנו באתר בשבועות האחרונים מפלס הפשע בשכונות דרום העיר עלה וגאה ולפני כשבועיים נרשם סוף שבוע רבוי אלימות, שעה שמסתננים היו מעורבים בקטטות שכללו דקירות, ירי ותקיפה של אזרחים.

במקביל פרסמה לאחרונה משטרת ישראל את הדוח השנתי ל-2012 ובו הצביעה על עליה דרמטית בשיעור מעורבותם של זרים בפשיעה.

מסתבר כי בשנת 2012 נפתחו 2,723 תיקים לזרים נתון המייצג עלייה של 27% בהשוואה לשנה קודמת.

כאשר ראוי לציין שהנתונים מתייחסים אך ורק לתיקים שנפתחו לזרים ואינם כוללים הן מקרי פשיעה שלא דווחו ולא הוגשה עבורם תלונה, והן מקרי פשיעה שדווחו והוגשה עליהם תלונה אולם לא נעצרו חשודים ולא נפתח תיק.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן