עיריית תל אביב-יפו זכתה במקום השני בתחרות העיר החדשנית של האיחוד האירופי

במסגרת קול קורא של האיחוד האירופי לתחרות העיר החדשנית לשנת 2017, זכתה היום עיריית תל אביב-יפו במקום השני בתחרות ה- iCapial- European Capital of Innovation prize.

מטרת התחרות היא להאיר זרקור ולהדגיש פעילויות חדשניות בערים, המתבססות על התנסויות חדשות ומיזמים חדשניים. גובה הפרס שיינתן לעיר שזכתה במקום השני עומד על כ-100 אלף יורו והוא נועד למנף את משאביה ומאמציה בתחום זה. במקום הראשון זכתה העיר פריז.

במסגרת התחרות התבקשו הערים המתמודדות להוכיח מהן הפעילויות החדשניות בהן הן נוקטות למציאת פתרונות יצירתיים לאתגרים מקומיים. המטרה היא לבחון כיצד פעילויות אלו תורמות לרווחת כל תושבי העיר וכיצד הן ממצבות וממתגות את העיר תל-אביב כמודל וכדוגמא לערים אחרות.

על התחרות:

הנציבות האירופאית השיקה זו הפעם השלישית את תחרות "The European Capital of Innovation" במסגרתה נבחרת  העיר האירופית שמזוהה כעיר המובילה בתחום החדשנות.

גובה הפרסים:

  • הפרס שניתן לזוכה במקום הראשון – EUR 1,000 000
  • הפרס שניתן לזוכה במקום השני והשלישי- EUR 100,000

*כל הערים שהתמודדו בתחרות נשפטו על בסיס יוזמות, ביצועים ורעיונות חדשניים שננקטו בעיר החל מיום 1 בינואר 2016.

מאז הצטרפה ישראל אל תכניות המסגרת למחקר ופיתוח של האיחוד האירופי, הוזמנה עיריית תל אביב-יפו להשתתף במספר פרוייקטים של האיחוד האירופי במגוון תחומים כגון תחבורה, איכות הסביבה, זיהום אוויר, תשתיות, בנייה ירוקה, חינוך, רווחה, ביטחון וחירום.

תל-אביב-יפו זכתה ב-2014 בתואר העיר החכמה בעולם ובמקום הראשון בתחרות "העיר החכמה", World Smart Cities Award אשר התקיימה במסגרת הכנס העולמי לערים חכמות, Smart City Expo  – אחד הכנסים הנחשבים בעולם בתחום החדשנות בערים.  בתחרות אז התמודדו כ-250 ערים מרחבי העולם.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי:

"תל אביב-יפו היא ליבה הפועם של תעשיית החדשנות הישראלית המשגשגת בשני העשורים האחרונים והזכייה בתחרות היא עוד הוכחה לכך. העירייה הובילה ועודדה מתוך ראייה ארוכת טווח את הכוחות היצירתיים בעיר על מנת להעצים ולשמר את יתרונה התחרותי כאקוסיסטם מוביל בעולם. העיר תל–אביב-יפו מהווה סביבה אטרקטיבית במיוחד ליזמים טכנולוגים יצירתיים וחברות סטארט-אפ בזכות שילוב מנצח של אוכלוסייה צעירה, אווירה תוססת וסביבה תומכת לצד מגוון ההשקעות העירוניות. אנו נמשיך לשמור על מעמדה פורץ הדרך של תל אביב בתעשייה העולמית גם בשנים הבאות".

מתוך 32 ערים שהגישו מועמדות עלו לגמר 10 מועמדות סופיות:

1. תל אביב – ישראל.

2. אורהוס- דנמרק

3. קופנהגן – דנמרק

4. ברלין – גרמניה

5. הלסינקי- פינלנד

6. טמפרה- פינלנד

7. ניס- צרפת

8. טולוז – צרפת

9. פריז – צרפת

10. טאלין – אסטוניה

טקס ההכרזה על הערים הזוכות נערך בליסבון ב-7.11.17 – במסגרת כנס WEBSUMMIT בנוכחות נציב האיחוד האירופי וראש ממשלת פורטוגל שאירח את ראשי הערים של 10 הערים שעלו לגמר התחרות.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן