בצפון תל-אביב זה לא היה קורה ! מי ייקח אחריות כשילד בגן ידקר במזרק מורעל ?

כשבוע לפני תחילת הלימודים הרוחות בשכונת שפירא סוערות. מתחם נרקומנים ופאבים בלתי חוקיים הצמוד לגן ילדים ובית ספר מעוררים את חמתם של התושבים על אוזלת ידה של העירייה. 

מזה חודשים רבים פעיל מתחם נרקומים ופאבים בלתי חוקיים בסמיכות מסוכנת לגן ילדים ובית ספר בשכונת שפירא בדרום ת"א. למרות פניות חוזרות ונישנות של תושבים והורים מודאגים התחושה בשכונה היא שעיריית תל-אביב והעומד בראשה מר רון חולדאי מפקירים אותם כל פעם מחדש.

מדובר במבנה נטוש וחצר עזובה הצמודים לגדר בית הספר שורשים וגן הילדים הצמוד. במתחם עצמו מתקיימת 24/7 פעילות של פאבים בלתי חוקיים של מסתננים, המוכרים אלכוהול לכל החפץ וחצר המתחם בה מבנים רעועים משמשת כמקום לינה והזרקה של מסוממים ונרקומנים שבין היתר, גם עושים בה צרכים.

לפני למעלה מחודשיים סיקרנו כאן באתר סיור של בכירי העירייה שנערך במקום לאחר פניות ובקשות רבות של תושבי השכונה. במהלך הסיור לקחו התושבים את בכירי העירייה למתחם והראו להם את המציאות הקשה. בכירי העירייה שהביעו פליאה וסלידה ממה שראו עיניהם הבטיחו טיפול מיידי להריסת המבנים ופינוי החצר. מאז ועד עתה לא נעשה במקום דבר.

בית הספר שורשים ומתחם גני הילדים גובלים בחלקם הצפוני את רחוב סלמה ושכונת נווה שאנן ולפני מספר חודשים הם גודרו בגדרות ברזל בגובה של מספר מטרים על מנת למנוע מהמסתננים להיכנס לחצרות המקום וללון שם ואף לעשות בהן את צרכיהם.

הורים רבים מודאגים מהמצב וחוששים לשלוח את ילדיהם לבית הספר ולגנים בשבוע הבא

אחת מתושבי המקום אמא לילדים בגן ובבית הספר שפחדה להזדהות, אמרה לכתבנו: "אני לא יודעת מה לעשות, בשבוע הבא מתחילה שנת הלימודים ואני חוששת לשלוח את הילדים. מי ייקח את האחריות אם בטעות אחד מילדי הגן ידקר במזרק נגוע במחלות שנזרק לארגז החול בחצר הגן? מי יישא באשמה ויעמוד לדין אם אחד מהמסתננים ייצא שיכור מהפאב ויתקוף מינית ילדה תמימה שיוצאת מבית הספר? פנינו לעירייה מספר פעמים והם רק מבטיחים לנו הבטחות ובינתיים הזמן עובר ולא נעשה דבר".

משה, תושב המקום, התבטא בחריפות ואמר: "עיריית תל-אביב ורון חולדאי מצפצפים עלינו. יותר מפעם אחת הראנו להם את המקום וכתבנו מכתבים וקיבלנו הבטחות אבל ת'כלס בשטח לא השתנה כלום. הייתי רוצה לראות מה היה קורה אם מצב דומה היה מתרחש בצפון העיר! האם רון חולדאי או השר גדעון סער היו מוכנים שהילדים שלהם ילמדו בבית ספר או גן שצמודים למתחם נרקומנים ומסתננים. זו הפקרות ואנחנו לא נהיה מוכנים לשתוק יותר. אנחנו משלמים מיסים לעירייה כמו בכל מקום אחר בעיר ומקבלים יחס מזלזל כאילו מישהו שם עושה לנו טובה. הפכו את בית הספר לכלא עם גדרות בגובה של מטרים, למה הילדים שלנו צריכים לחיות בפחד ולהרגיש בכלא?"

מבדיקה שערכנו מול גורמי העירייה ומשיחות עם ועד הפעילים בשכונה, נראה כי נכון לעת עתה העירייה לא מתכוונת לפנות את המבנים ואו לקחת אחריות על המתחם. מה שכן, העירייה הבטיחה לתושבים שתשתדל להפריד את הגבול הצפוני של בית הספר והגן מהמתחם באמצעות "גדר רצינית יותר" עד תחילת שנת הלימודים.

לאור כך, לא מן הנמנע כי וועד ההורים לא יאפשר את פתיחת שנת הלימודים עד אשר יקבל ממנכ"ל העירייה הבטחה בכתב לפינוי המתחם עם התחייבות לתאריך ביצוע הפינוי.

סיקור ביקורי בכירי העירייה : סיור מנכ"ל העירייה  ,   סיקור סיור של אגף שפ"ע ומנהלת רובע דרום בשכונת שפירא

בעקבות הכתבה באתרנו התוכנית "חדר החדשות" ערכה במקום סיור וכתבת וידאו משלה:

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן