חוגגים, רושמים ומסכמים שנה: רשות המסים ערכה ביקורות בעסקים באזור ת"א בליל השנה האזרחית החדשה

חוגגים רבים גדשו את מקומות הבילוי בערב השנה האזרחית החדשה. גם מקומם של מבקרי המס לא נפקד והם נראו בין החוגגים. הביקורות בליל ה- New Year, סיכמו שנה אינטנסיבית של מבצעי ביקורות, שוטפים ומחוזיים, שערכה הרשות. בשנה החולפת נערכו למעלה מ- 14,000 ביקורות בעסקים ונמצאו ליקויים ב- 20% מהעסקים שבוקרו.

בביקורות שערך משרד השומה גוש דן בליל השנה האזרחית באזור תל אביב נבדקו 28 מסעדות ומועדונים, ב- 21% מהביקורות נמצא שלא נרשמו הכנסות. בביקורת בפאב תל אביבי שוקק פעילות התברר שבעל הפאב לא רשם הכנסות בסך 14,430 ₪ ממכירת כרטיסי כניסה ומשקאות בבר. מפיק אירועים לא רשם את דמי הכניסה שנגבו מהלקוחות בסך 1,690 ₪, לדבריו הוא מוציא חשבונית מס על כל הסכום בסוף הערב. תקליטן שהופיע ברמת גן לא הוציא קבלה על סך 500 ₪ ששולמו כמקדמה וטען שרואה החשבון שלו הורה לו לנהוג כך. עוד נתפסו 4 נגנים בלהקה, שהופיעה במסעדה בתל אביב, שאינם מנהלים ספרים. חלק מהנגנים טענו כי זו הופעתם הראשונה והספרים בבית.

ובשבוע שעבר נערך מבצע ביקורות רחב היקף באזור תל אביב, בניהולו של רועי מקוב, פקיד השומה גוש דן, במסגרת סדרת המבצעים המחוזיים "מעלימים – משלמים" שעורכת רשות המסים. הביקורות, 144 במספרן, נערכו ביום חמישי בשעות הערב באזור המסחרי של בני ברק ולמחרת בשווקי אוכל בקניונים בתל אביב, רמת גן, גבעתיים וקריית אונו.

מהתוצאות עולה כי בעלי עסקים ב- 24% מהביקורות לא רשמו הכנסות. 150 ₪ "הסתתרו" במגירה בעסק למכירת מוצרים אורגניים בבני ברק. בעלת העסק הסבירה שבזמני לחץ היא לא מדפיסה אלא רושמת הכל בסוף היום. "לא הספקתי להתארגן", תירץ בעל דוכן מזון בגן העיר, שלא רשם מכירות בסך 1,700 ₪. בעל מאפייה, שנמצא אצלו עודף בקופה בסך 16,000 ₪, טען שמדובר בכסף קטן שפרט בבנק. ומוכר גבינות בשוק האיכרים בנמל ת"א, שלא רשם מכירות בסך 2,600 ₪ אמר שקבלות ניתנות רק ללקוחות שמבקשים ויתרת ההכנסות נרשמות בסוף היום במרוכז לפי סוג הגבינה.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן