צרכנות בנקאית נבונה מתחילה בגיל צעיר

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל יוצא בגל נוסף של תכנית ההסברה לבני נוער בנושא צרכנות בנקאית נבונה. פעילות ההסברה מעניקה כלים שימושיים להתנהלות פיננסית נכונה, ניהול תקציב, ניהול חיסכון וניהול חשבון בנק.

הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל פונה לבני נוער בגל נוסף של תכנית הסברה בנושא צרכנות בנקאית נבונה. תכנית ההסברה, מלווה בקמפיין פרסומי אינטרנטי, והיא מהווה המשך לפרויקט שעלה לפני שנה וכותרתו "לוקחים אחריות על הכסף שלנו".

דוד זקן, המפקח על הבנקים, מציין: "יישום מסקנות דוח הצוות לבחינת התחרותיות בענף הבנקאות יחזק את הצרכן הבנקאי. המלצות הצוות יביאו לגיוון אפשרויות הבחירה בין מוצרים בנקאיים, להוזלת השירות ולשיפורו. על מנת שההמלצות תהיינה אפקטיביות נדרש להרחיב את המעורבות האקטיבית מצד הצרכנים. ההחלטה לצאת בגל נוסף של תכנית הסברה לבני הנוער נובעת מההבנה כי חיזוק מעמד הלקוח כרוך בין היתר בחינוך לצרכנות בנקאית נבונה כבר מגיל צעיר, בו נפגשים בני הנוער לראשונה עם המערכת הבנקאית".

תכנית ההסברה כוללת תכנים וכלים שימושיים לצרכנות בנקאית מושכלת כבר בגיל הנעורים. תכנים אלו כוללים עצות וכלים שימושיים לתכנון תקציב וחיסכון, עצות לניהול חשבון בנק, עצות וסיוע בתהליך בחירת בנק, מילון מונחים מעולם הצרכנות הבנקאית ומגוון רחב של שאלות ותשובות לגבי התנהלות פיננסית נכונה.

כלי נוסף אותו מעמיד הפיקוח לרשות בני הנוער הוא "מחשבון חסכון", אשר מסייע להגדיר את מטרת החיסכון ומראה את הדרך להשגת המטרה. כמו כן, לרשות הנוער עומדת "שאילתה" המציגה את המוצרים והשירותים שהבנק רשאי לתת בהתאם לגיל ולמאפייני הפעילות של בעל החשבון.

תוכנית ההסברה, אשר הופקה על ידי לשכת הפרסום הממשלתית, מנוהלת במתחם מיוחד בפייסבוק תחת הכותרת "לוקחים אחריות על הכסף שלנו". במסגרת התוכנית עומד הפיקוח על הבנקים לרשות בני הנוער למענה מהיר ומקצועי על שאלותיהם בתחום. את המידע וחומרי ההסברה ניתן למצוא גם באתר בנק ישראל ובסלולר.

פעולה זו של הפיקוח על הבנקים בתחום ההסברה הצרכנית, הנה חלק ממכלול פעולות בהן נוקט בנק ישראל לקידום החינוך הפיננסי והבנקאי. פעולות אלו עולות בקנה אחד עם המדיניות  הלאומית בתחום החינוך הפיננסי, כפי שהן באות לידי ביטוי בתוכנית האסטרטגית הלאומית לקידום החינוך הפיננסי בישראל שפרסם משרד האוצר.

פעילות ההסברה בפייסבוק – "לוקחים אחריות על הכסף שלנו"

http://www.facebook.com/bankofisrael?sk=app_127345530687422

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן