1,159 יחידות דיור חדשות אושרו במסגרת פרויקט פינוי-בינוי בשכונת נווה שרת

הועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה בישיבתה האחרונה את העברת התכנית לפרויקט פינוי-בינוי במתחם אח"י דקר בשכונת נווה שרת לדיון בהפקדה בוועדה המחוזית.

במסגרת הפרויקט יפונו 451 יחידות דיור וייבנו 1,159 יחידות דיור בשטח ממוצע של 90 מ"ר. הפרויקט הוא פיילוט למדיניות התחדשות השכונה ובה מיושמים העקרונות הבאים:

  • שילוב של מגדלים ובניה מרקמית עד כמה שניתן, במטרה לאפשר את השארות האוכלוסייה הקיימת בשכונה (התכנית תכלול 6 מבנים של 9 קומות ו-5 מגדלים בני 30 קומות עם בסיסי מגדל של 8 קומות).
  • קביעת תמהיל גדלים מגוון: 20% דירות קטנות, 60% דירות בינוניות ו-20% דירות גדולות.
  • הגדלת הקישוריות בשכונה ע״י ביטול מערך הרחובות ללא מוצא ובניית בניינים מלווי רחובות. ערוב שימושים ומסחר בקומת הקרקע.
  • הגדלת השטחים הפתוחים ויצירת רצף שטחים ירוקים עבור הולכי הרגל ורוכבי האופניים.
  • הקצאת 6.5 דונם עבור שטח למבני ציבור ושילוב פונקציות ציבוריות כגון גני ילדים, מעונות יום וכד'.
  • הוספת מקומות חניה בשכונה (כ-1,800 מקומות חניה).
הדמיה באדיבות דוברות עיריית ת"א

התכנית חלה על שטח של כ-50 דונם במתחם הרחובות אח"י דקר, בית אל ודבורה הנביאה בשכונת נווה שרת.  תכנית המתאר לעיר (תא/5000) קבעה את השכונה כשכונה הראויה להתחדשות עירונית וציפוף.

מדובר בפרויקט השני לפינוי בינוי המקודם בשכונת נווה שרת, לאחר תכנית בית אל אשר אושרה בשנת 2006 ונבנית בימים אלו.  הפרויקט מקודם ביוזמת הדיירים, אשר בחרו כיזם בחברת פי.בי  ובאדריכל משרד טיטו אדריכלים.

כתנאי להעברת התוכנית לדיון בוועדה המחוזית דרשה הועדה המקומית להציג את התוכנית המעודכנת לתושבי השכונה בכלל ולבעלי הנכסים בפרט, זאת בהמשך להצגת הפרויקט בפומבית שהתקיימה לפני כשלושה חודשים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן