עדכון מהשעות האחרונות: רשות המסים פועלת לאיתור עבירות מס בפעילות העסקית ובהעסקת עובדים זרים בלתי חוקיים

בהתאם למדיניות שהותוותה על ידי שר האוצר, ד”ר יובל שטייניץ, למיגור התופעה של העסקת עובדים השוהים בארץ באופן בלתי חוקי, הנחה מנהל רשות המסים דורון ארבלי את משרדי מע”מ ומס הכנסה, לשלב במבצעי האכיפה שהם מנהלים להגברת ההרתעה, פעילות במספר מישורים:

  • עריכת ביקורות בעסקים המעסיקים עובדים זרים בלתי חוקיים.
  • איתור פעילות עסקית בלתי מדווחת המשותפת לישראלים ושוהים בלתי חוקיים.
  • אי דיווח על השכרת נכסים עסקיים לשוהים בלתי חוקיים.

בשעות האחרונות פועלים באזור התחנה המרכזית הישנה בת”א עשרות צוותים של מבקרי חשבונות מיחידות מע”מ מאזור תל אביב והמרכז, מתוגברים בעובדי מחלקת החקירות של הרשות ועובדי ניהול ספרים של מס הכנסה ועורכים ביקורות פתע בכ – 80 עסקים הפועלים באזור תוך התמקדות באיתור פעילות עסקית בה מעורבים שוהים בלתי חוקיים ושאינה מדווחת לרשות המסים. לפעילות היום קדמה עבודת הכנה מקיפה של מיפוי העסקים, תצפיות עליהם ועריכת קניות ניסיון.

המבצע, שעל ניהולו הופקד מנהל משרד מע”מ ומס קניה ת”א, ירדן יפה, הינו חלק מסדרת המבצעים המחוזיים שעורכת הרשות מתחילת השנה במתכונת חדשה הכוללת בין היתר דגש על אזורים וענפים בהם קיימת רמת ציות נמוכה לחוקי המס. המבצע נערך במספר מישורים ובהם איתור בעלי חנויות באזור התחנה המרכזית הישנה, המושכרות לעסקים המנוהלים על ידי שוהים בלתי חוקיים ואשר אינם מדווחים לרשויות על הכנסתם משכר הדירה, זיהוי ישראלים שהינם שותפים עסקיים או עומדים מאחורי פעילות עסקית של שוהים בלתי חוקיים ואינם מדווחים על ההכנסות מעסקים אלה וכן ספקים של סחורה לאותם עסקים שאינם מדווחים על הכנסתם מהמכירות.

הפעילות היום הינה חלק מפעילות כוללת בנושא כאמור הנערכת על ידי הרשות מתחילת החודש ובמסגרתה נערכו ביקורות גם בקרב מעסיקים באילת ובתל אביב. במסגרת זו ערך בשבוע האחרון משרד פקיד שומה ת”א 5 מבצע במישור הניכויים בנושא העסקת עובדים זרים, במהלכו נבדקו למעלה מחמישים עסקים בתחומי הבניה והמסעדנות. ממצאי הבדיקה העלו כי מרבית העובדים רשומים לצורכי מס אך חלק ניכר מהם הינם עובדים זרים השוהים בארץ שלא כחוק ורישומם נעשה בכדי לאפשר למעבידים דרישת ההוצאה לצורכי מס וזאת בניגוד למדיניות המוצהרת של רשות המסים, שלא להתיר הוצאות שכר בגין עובדים שהינם שוהים בלתי חוקיים.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.