בחודש דצמבר 2012 נרשמו 36 מסתננים מגבול מצרים; הסתיימה בניית גדר הגבול

בסיכום חודש דצמבר חצו 36 מסתנני עבודה בלתי חוקיים את הגבול ממצרים לישראל. כולם נעצרו ואף אחד מהם לא הגיע לערי ישראל. בנוסף בשבוע שעבר לא היה מסתנן אחד שחצה את הגבול וזאת לראשונה מאז שנת 2006.

בסיכום שנת 2012 יצאו מישראל 9207 שוהים בלתי חוקיים, מהם 3920 מאפריקה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הצלחנו לבלום את תופעת ההסתננות הבלתי חוקית. אחרי שרק השנה היו חודשים שמידי חודש אלפי מסתננים חצו את הגבול והגיעו לערי ישראל, כבר כמה חודשים שאף מסתנן לא מגיע לאילת, באר-שבע, תל-אביב ולאף יישוב בישראל. במקביל אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך החזרת מסתננים לארצות מוצאם עליו מופקד חגי הדס, בשיתוף עם רשות ההגירה והאוכלוסין שעושה את עבודתה בצורה מקצועית ואנושית. מידי חודש כבר יוצאים מכאן מאות מסתננים לארצות מוצאם ובהמשך ייצאו אלפים בכל חודש עד שעשרות האלפים שנמצאים פה בניגוד לחוק ישובו לארצות מוצאם".

בתוך כך, הסתיימה השבוע בניית הקטע האחרון בגדר שאורכה 227 ק"מ, ואשר כוללת אמצעים משוכללים. עלות הפרויקט, שעשוי להיות מועתק גם לגבול ירדן, 1.4 מיליארד שקל. בהמשך: גדר גם באילת

גורם בכיר בצה"ל אישר בתחילת השבוע כי הושלמה בניית גדר המערכת לאורך גבול מצרים – אשר נמתחת לאורך 227 ק"מ. בהמשך יוקמו במסגרת שלב ב' של התוכנית גם מספר ק"מ של גדר בסביבות העיר אילת. החלטת הממשלה בנושא התקבלה ב-2010 והגדר נבנתה בתוך שנתיים מאומצות.

Print Friendly, PDF & Email

השאר תגובה

דואל שלך לא יפורסם.

דילוג לתוכן